пн-пт 10-19 RU | UA (098) 66-102-42, (095) 456-81-23
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Звукозапис в домашніх умовах (2)

Звукозапис в домашніх умовах (2)

Що ж, вартість мінімального комплекту апаратури для домашнього звукозапису складе приблизно від 250 доларів. Думаю, цілком очевидно, що набору обладнання на таку суму навряд чи вистачить для запису професійного рівня, але цього цілком достатньо, щоб записати демо пристойної якості і зробити начерки нової пісні. Це можна зробити на таких комплектах для звукозапису як: Focusrite Scarlett Solo Studio, ESI U22 XT cosMik Set, Mackie CREATOR BUNDLE або Presonus AudioBox Studio. Крім цього до ціни основного комплекту додайте ще вартість проводів, вітрозахист для мікрофона і диски з програмним забезпеченням. Багато стають на шлях самостійного збору студії по частинах, що дозволяє краще вивчити ціни і зробити вибір більш осмислено.

Крім усього іншого щоб заняття зі звуком пройшли безболісно, ​​необхідно з самого початку врахувати дуже багато аспектів  домашнього звукозапису. Першим і найважливішим моментом є ваш слух, який можна легко посадити. Це пов'язано в основному з використанням недорогих навушників і звукових моніторів. Наш слух максимально напружується при роботі зі звуком, тому дуже важливо простежити за тим, щоб акустична система забезпечувала комфортні умови роботи. В іншому випадку це може погано позначитися на вашому здоров'ї. Вирішення цієї проблеми полягає в тому, щоб час від часу робити перерви і проводити двадцять-тридцять хвилин в тиші, а в якісь дні взагалі не займатися записом. Навіть досвідчені звукорежисери і аранжувальники влаштовують собі подібний відпочинок. Все-таки наше здоров'я має стояти для нас на першому місці, так що краще наслідувати приклад більш досвідчених людей.

Серед інших моментів, пов'язаних зі звукозаписом, більше психологічних і організаційних, але це не привід їх ігнорувати. До творчої кризи може привести класична ситуація, коли музикант, займаючись і записуючись вдома, стільки уваги приділяє чисто фізичному відточуванню композиції, що перестає відчувати мелодію. Це призводить до того, що він упускає головну думку свого твору, що дуже погано позначається на музикальності. Постійне прокручування треку призводить до того, що інтерес і натхнення по відношенню до нього повністю пропадає, музика приїдається, і композиція починає сприйматися людиною як звичайний набір звуків, вже не хвилюючи душу. Ситуацію посилює критичне ставлення музиканта до себе і своєї творчості. З кожним дублем записаний фрагмент музикантові подобається все менше, а нова мелодія здається все банальніше. Кращим виходом в цій ситуації буде рішення дати фрагменту відлежатися кілька днів, прислухатися до думки знайомих і не поспішати переробляти пісню. Ще один варіант - записати кілька варіацій композиції і, вдавшись до допомоги близьких і друзів, вибрати кращий варіант. В цьому і полягає основна перевага домашньої студії, адже вона дозволяє вибирати, експериментувати і залучати для оцінки сторонніх слухачів.

Варто також врахувати "страх рекордера", який полягає в тому, що при включенні запису музикант починає концентруватися на чіткості, затискається, метушиться і в результаті робить грубі і великі помилки у виконанні. Причиною всього цього є невпевненість в своїх власних силах. Це почуття можна порівняти з хвилюванням перед концертом, і схильні до нього навіть досвідчені сесійні музиканти. І спрацьовує воно не тільки в студії, але навіть тоді, коли ти знаходишся один вдома. Є тільки один шлях подолати цю "хворобу" - більше займатися і ще більше записуватися. Безпосередньо перед записом необхідно розігрітися на якихось швидких і веселих речах.

Гра і спів повинні бути емоційними, але рівними. Хоч різкі скачки і згладжуються за допомогою компресора / лімітера, Це згладжування не завжди відбувається адекватно. Працювати з динамічними перепадами досить складно, для цього потрібно хороший досвід по нормалізації записаних композицій. Все це говорить про те, що доведеться чимало повчитися.

На завершення хочеться побажати музикантам постійного натхнення, творчих успіхів і досягнення нових висот. Не варто нехтувати домашнім записом творів і особливим духом рідних стін, з яких не раз приходили перевороти в музичному світі і стилістиці.

Продовжуйте радувати оточуючих, граючи і записуючи все нові і нові композиції.

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua