пн-пт 10-19 RU | UA (097) 211-97-60, (066) 707-18-90
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Перемога за нами!
Все буде Україна!

Огляд Nord Stage 88

Огляд Nord Stage 88

Всі музиканти стикалися з проблемою вибору при покупці того чи іншого музичного інструменту або приладу для студії, акустичних систем і т.д. Різноманіття параметрів, характеристик, можливостей часом ставлять в безвихідь навіть фахівців, не кажучи вже про початківців музикантів. Тому статті та посібники, що виходять в достатній кількості, в деякій мірі допомагають вирішити проблему при виборі інструменту.

                      Nord Stage 88

Як відомо, одним з основних приладів в студії є MIDI клавіатура. Видів таких клавіатур існує достатня кількість, починаючи від півтора октавних, до 88 клавішних, від легковажних до повноцінної "хаммеровської" механіки. При покупці інструменту кожен музикант виходить зі своїх професійних і матеріальних можливостей. Комусь досить невеликої легковагової клавіатури, а хтось не мислить себе без повноцінної, з хорошою віддачею рояльного типу. Також одним з важливих моментів є наявність звукової карти, яка в значній мірі "освіжає" інструмент.

У Nord Stage 88 від Nord є все, що потрібно:

1) повноцінна клавіатура з хорошою віддачею;

2) 88 клавіш;

3) звукова карта з якісними рояльними семплами.

Зовні він просто затьмарює всіх. Такий собі красень червоного кольору з дерев'яною палицею для пітчу і кам'яним колесом модуляції, обвішаний безліччю стильних регуляторів, кнопочок і яскраво червоних лампочок, він нагадував чарівного принца з казки.

 В описі клавіатура позиціонується як напів зважена або напів фортепіанного типу. Насправді ніякого дискомфорту при виконанні складних пасажів і навіть октавної техніки не відчувається. Можливо з точки зору технології молоточкового механізму клавіатура і напів зважена, але по відчуттях вона максимально близька до справжньої фортепіанної клавіатури, і в той же час дуже зручна для набивання партій барабанів, що часто буває проблемою при використанні клавіатур з хаммеровською механікою.

Що ж стосується звуків, то вони так само виробляють найприємніше враження. Рояль Yamaha C7 звучить цілком пристойно, його тембр приємний на слух. Звук Steinway D здався мені простіше, хоча для певних цілей він відмінно підійде.

До речі, по USB, який є в інструменті, можна завантажувати з сайту виробника (www.clavia.se) нові семпли. Крім звуку роялів є семпли двох піаніно - Swedish Piano Factory і Yamaha M5J, які з успіхом можуть використовуватися в багатьох випадках. Три Родеса ​​- Rhodes Mark I, II і V прикрасять будь-яку композицію своїми зачаровуючими  тембрами, а Yamaha CP80 Electric Grand, Clavinet D6 і Wurlitzer Model 200A додадуть різноманітність в оркестровку джазової композиції. Clavinet D6 має 4 різновиди а також свій власний еквалайзер. Якість семплів чудова. Всі перераховані вище інструменти входять до складу фортепіанної секції, яка має поліфонію до 60 голосів.

Крім фортепіанної секції в інструменті знаходяться ще 2 секції: органна і синтезаторна. Спочатку поговоримо про органну секцію. У неї входить три органи - Hammond B3, Vox Continental і Farfisa. Є дев'ять регістрів, оснащених цифровим керуванням, окремий регулятор гучності, який є, між іншим, в кожній секції, 3 різновиди вібрато і 3 види хоруса. Спеціально для Хеммонд є перкусія. Є також імітація обертання динаміків, глибина модуляції і швидкість. Перемикатися з одного органу на інший можна за допомогою одного натискання кнопки і, таким чином, змінювати заздалегідь підготовлені установки для них. Натисканням кнопки preset 2 можна отримати ще 3 таких же органи, але з іншими заздалегідь підготовленими установками. Тембри органів дуже натуральні, особливо у Hammond'а - він чудовий по щільності і красі. Поліфонія в цій секції необмежена.

Тепер перейдемо до секції синтезатора. У ній знаходиться три банки: bass, pad і synth. У банку басів представлений 31 заводський патч, в банку педів - 32, а в банку синтезу - 49 заводських патча. Не буду перераховувати всі можливості цієї секції, скажу тільки, що в ній є все, що повинно бути у аналоговому синтезаторі. Поліфонія тут - 16 голосів.

Є також секція External, яка дозволяє управляти зовнішніми синтезаторами або модулями, посилати MIDI контролери, команди program change, регулювати гучність, ділити на 3 зони. У секції ефектів є процесори, які мають такі алгоритми: ring modulator, tremolo, autopan, вау, auto вау, flanger, phaser, chorus, delay, reverb. Кожен з цих ефектів можна встановлювати на будь-яку з секцій за бажанням, крім ревербератора, який стоїть на виході. Є також три види підсилювачів з трьохсмуговим еквалайзером і прекрасний компресор. Необхідно відзначити наявність двох панелей, що дозволяє подвоїти кількість секцій в два рази, тобто в кожної панелі і в кожній секції, встановивши по одному інструменту, ми отримуємо шість інструментів, на кожен з яких призначаємо свій MIDI канал, і в результаті Nord перетворюється в шестичастинний мультитембральний синтезатор. Крім того, можна ділити клавіатуру на дві або три зони, поміщаючи в кожну зону інструмент з будь-якої секції, але з кожною тільки по одному інструменту. Можливо створювати часткове нашарування, а також повноцінний Лейер і спліт. На задній панелі ми маємо 4 аудіовиходи, вихід для навушників, вхід для педалей сустейна, зміни швидкості ротора (обертання динаміків), контролю і регулятора гучності органу. Опціонально до інструменту поставляються стильні і стійкі ніжки, які легко прикріплюються до корпусу без всяких пристосувань, а також напівжорсткий кейс червоно-чорного кольору на колесах, зручний і практичний, плюс пюпітр для нот, який має кріплення на задній стінці таким чином, купивши Nord Stage 88 Ви набуваєте:

1. Відмінну MIDI клавіатуру,

2. Прекрасний іміджевий інструмент для сольних виступів,

3. Рояль з окремою поліфонією на 60 голосів,

4. Орган з окремою поліфонією без обмежень,

5. Синтезатор з окремою поліфонією в 16 голосів і Велике Моральне Задоволення.

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua