пн-пт 10-19 RU | UA (098) 66-102-42, (095) 456-81-23
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Сьогодні - найкращий час творити і втілювати мрії! Ми працюємо для Вас.

Як вибрати кабелі та адаптери для комутації декількох пристроїв (HDMI, DVI, VGA)

Як вибрати кабелі та адаптери для комутації декількох пристроїв (HDMI, DVI, VGA)

Просто підібрати якісну аудіотехніку буває замало. Необхідно поєднати між собою окремі пристрої для посилення гучності і отримання додаткових ефектів. Як правило, великі виробники дають ряд підказок, вказавши відповідні типи кабелів в описі до пристрою. Спробуємо розглянути базові поняття, і зрозуміти, чим відрізняються комутаційні моделі один від одного.

Види і короткі характеристики

Кабель - це товстий провід у захисній оплітці. Його основна функція полягає в надійному з'єднанні джерела сигналу і транслюючих пристроїв: наприклад, ноутбука з аудіоколонками, проектором, ТВ-екраном і т.п. Кабелі використовують для підключення до роз'ємів одного типу (HDMI-HDMI і т.п.). Вони можуть мати прямокутний або круглий перетин, а також кілька рівнів екранування.

Довжина, діаметр поперечного перерізу, кількість каналів і тип обплетення підбираються індивідуально, залежно від цільового призначення кабелю.

Адаптер - це невеликий, зручний перехідник, призначений для:

  • З'єднання роз'ємів різного типу (наприклад, VGA з HDMI).
  • Об'єднання кабелів (без посилення сигналу).

Види роз'ємів

Тепер переходимо до розбору основних видів роз'ємів.

HDMI - передає відео- та аудіосигналів високої якості. Буває стандартним і високошвидкісним. Основними характеристиками при його підборі є:

  • Пропускна здатність (максимальний обсяг інформації, який можна передати за 1 секунду).
  • Глибина кольору (в пікселях).
  • Частотний діапазон (в бітах).

Також HDMI ділиться за типами і версіями. Найпоширенішим є стандартний варіант (А), проте він йде без додаткової фіксації, що не завжди зручно. Версію також підбирають індивідуально: чим вище показник, тим краще технічні характеристики кабелю.

DVI - кабель для цифрового формату. Його основне завдання полягає в забезпеченні безперебійної трансляції відеосигналу (без звуку) від джерела до пристроїв для відтворення. Наприклад, коли вам потрібно вивести ролик на величезний екран або рідкокристалічний дисплей.

Основний плюс кабелів DVI - можливість додаткової фіксації роз'єму за допомогою гвинтового з'єднання. Це підвищує надійність комутації.

Розрізняють декілька видів цифрових кабелів. Вони можуть мати різну кількість і різний тип каналів. Підбираються персонально до кожного пристрою.

VGA - кабелі для трансляції відеосигналу в аналоговому форматі. Звук передається по автономному кабелю. Деякі вважають такий вид з'єднання дещо застарілим. Тим не менш, він до цих пір використовується, і володіє явною перевагою - додатковою фіксацією.

Важливо знати

Сьогодні у продажі можна зустріти готові набори з адаптерами під різні роз'єми. Це універсальне рішення для любителів, що дозволяє з'єднати декілька пристроїв. Наприклад, Klotz CLAES-MINI04 з 4 вихідними каналами.
Ще один зручний варіант, який зазвичай вважають за краще професіонали - мультикори (наприклад, Bespeco XTRA1204L20). Вони досить складні по конструкції, мають безліч входів, виходів і роз'ємів, зате дозволяють вирішити безліч питань. Використовуються при створенні розгалужених систем, що складаються з величезної кількості елементів.

Якщо вам потрібно нестандартне рішення, або ви не можете підібрати готовий варіант кабелю, є відмінна альтернатива: створити його своїми руками. Для цього необхідно прорахувати оптимальну довжину, тип і перетин кабелю, а потім підібрати потрібний роз'єм (наприклад, хромований SoundKing CC506 для отримання ідеального стерео).

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua