пн-пт 10-19 RU | UA (097) 211-97-60, (066) 707-18-90
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Перемога за нами!
Все буде Україна!

Порівняння Gibson Les Paul та Fender Stratocaster

Порівняння Gibson Les Paul та Fender Stratocaster

Цю статтю мені хотілося б присвятити порівнянні двох знаменитих гітар Gibson Les Paul і Fender Stratocaster. Ці гітари вже десятиліття займають провідні позиції в різних жанрах музики, таких як рок, блюз, джаз і інших. Вибір здебільшого музикантів, що грають в цих стилях, падає саме на ці інструменти. Але існує питання, яке турбує уми багатьох: яка ж з цих гітар краще? Що ж, саме для того, щоб відповісти на це питання, і була написана ця стаття. Відразу ж хочеться внести поправку: однозначної відповіді типу "Les Paul краще" або "Stratocaster краще" ви не знайдете, адже вибір гітари - це все таки справа смаку, стилю і т.д. Ми просто розглянемо кожну з них, порівняємо їх плюси і мінуси, і кожен для себе сам зробить висновки. Багато музикантів так і не змогли визначитися з вибором інструменту. Так, наприклад, Джеф Бекк грає то на Les Paul, то на Stratocaster, та й на багатьох інших, і навіть Джиммі Пейдж іноді брав в руки страт. І таких прикладів безліч. Ця стаття є коротким і корисним керівництвом, яке допоможе вам вибрати для себе ту гітару, яка підійде вам найкращим чином.

            Gibson Les Paul

    Fender Stratocaster

Контур. Зовнішній вигляд має велике значення, так як на красивому інструменті навіть грати приємніше. Забарвлення може повністю змінити ставлення до гітари. Обидві ці гітари дуже красиві. Тут вже справа смаку: кому яка більше сподобається. Але крім приємного оку зовнішнього вигляду, корпус повинен володіти зручністю. За цим критерієм виграє швидше Fender Stratocaster, так як при його створенні враховувалися і зручність, і модерн. Корпус має вирізи, які роблять гітару дуже зручною під час гри: виріз на задній частині дозволяє гітарі зручно лягти на корпус тіла, які не впиваючись в ребра, також зручно ставити праву руку. Єдине, що бентежить - гриф не найвдалішим чином кріпиться до корпусу, тому грати на останніх ладах (18-21) не дуже зручно. Les Paul позбавлений таких спеціально розрахованих зручностей, крім того він має досить значну вагу 8 кг, тоді як середня гітара важить 5 кг. Але така гітара може прикрасити сценічний образ, особливо якщо його низько повісити (а-ля Jimmy Page, Slash і багато інших).

Гриф є однією з найбільш важливих частин гітари, так як якщо він буде незручним або незвичним для руки, це погано позначиться на майстерності виконавця. Найголовнішою відмінністю грифів цих гітар є кількість ладів: Стратокастер має 21 лад, Les Paul - 22. Крім того накладка грифа Les Paul опукла, а гриф Страта буває з накладкою з клена або палісандра. Для Les Paul краще підуть кленові, теж опуклі і вони лаковані, що робить їх дуже зручними і красивими, а палісандрове не лаковане. Обидві гітари мають конструкцію bolt-on.

Брідж є, напевно, найбільшою відмінністю між цими гітарами на ряду зі звучанням. Струни на Les Paul не йдуть в корпус, а кріпляться безпосередньо до бриджу і до опори. У цьому є певна незручність для власників Les Paul, так як, по-перше, незручно регулювати довжину струни, а по-друге, немає можливості регулювати висоту кожної струни окремо. Fender Stratocaster дозволяє точно налаштувати довжину і висоту кожної струни незалежно від інших, але зате багато труднощів виникає з системою тремоло стратокастера. Бридж Les Paul відмінно підійде тим, хто вважає "немає тремоло - немає проблем (no whammy - no cry)". Крім того з машинки Стратокасера ​​багато не витиснеш  , це ж не Floyd Rose. Вона підходить для будь-яких невеликих вібрацій, а ось соло а-ля Steve Vai на ній навряд чи зіграєш.

Звук. Саме він є найважливішою частиною і найвагомішим критерієм для вибору гітари. Fender Stratocaster оснащений 3 single coil звукознімачами, 5-й позиційним перемикачем, 2 контролерами тони і одним - тони. Такий набір дає дуже великі можливості для отримання бажаного звучання, яке підходить для блюзу, джазу, року, реггі, фанку та багатьох інших стилів. Звук виходить м'який і кристально чистий. У розпорядженні Les Paul знаходяться два хамбакера, перемикач rhythm - treble, 2 контролера тони і 2 контролера гучності - по одному на кожен звукознімач, завдяки чому звук виходить більш жорстким, важким. Він підходить як для хард-року, металу, так і для блюзу. Для того, щоб правильно зрозуміти різницю і особливості звучання, прослухайте записи зроблені на Les Paul і Fender Stratocaster, чистим звуком і дисторшном.

Нижче ми наведемо ряд музикантів, які віддали перевагу гітарам цих моделей.

Fender Stratocaster: Jimi Hendrix, David Gilmour, Ritchie Blackmore, Yngwie J. Malmsteen, Eric Clapton, Steve Ray Vaughan.
Gibson Les Paul: Jimi Page, Slash, Billy Gibbons, Zack Wylde, Randy Rhoads.
А якій моделі віддаси перевагу ти?

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua