пн-пт 10-19 RU | UA (097) 211-97-60, (066) 707-18-90
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Перемога за нами!
Все буде Україна!

MXR M80 - бас-гітарний директ-бокс

MXR M80 - бас-гітарний директ-бокс

Jim Dunlop MXR M80 - бас-гітарний директ-бокс

Музична культура і освіченість в наш час піднялася досить високо, тому навіть серед початківців твердо вкоренилось правильне розуміння важливості бас-гітари, як одного зі «стовпів» хорошого міксу. Для того, щоб бас звучав добре, мало просто включити його в лінію. Саме тому все більше і більше музикантів приходять до думки про необхідність використання басових комбопідсилювачів, а також більш специфічних приладів для підключення в лінію. До них відносяться преампи, директ-бокси та інші. Саме про пристрій цього класу піде мова даній статті.

Ми розглянемо девайс M80, який випускається Jim Dunlop під торговою маркою MXR. Виробник визначає його як di-box / preamp.
Хоча пристрої цього типу вже досить давно прийшли на музичний ринок, для багатьох музикантів поняття di-box є таємницею, покритою мороком. Часто ці пристрої плутають зі спікоемуляторами і т.п. Тому спробуємо внести деяку ясність. Директ-бокс є пристроєм узгодження вхідного і вихідного опору. Гітара і бас-гітара мають високий вихідний опір, в той час як у входів мікшера низький вхідний опір. Ця неузгодженість призводить до сильного спотворення амплітудно-частотної характеристики, погіршення динаміки та інших неприємних наслідків. Особливо це позначається на звучанні бас-гітари, і при цьому до питань басового посилення зазвичай ставляться несерйозно.
Функції ді-боксу може взяти на себе будь-яка гітарна або басова примочка або передпідсилювач, а також активна електроніка.

КОНСТРУКЦІЯ

MXR M80 має масивний чорний металевий корпус, завдяки якому складається враження надійності і добротності приладу. Хоча таке враження може виявитися якщо не оманливим, то перебільшеним. У тому примірнику, з яким мені довелося зіткнутися, гніздо input розхиталося вже через тиждень, довелося перепаювати. Хоча твердження, що так буде з кожним таким приладом, було б поспішним.

Прилад має два канали: канал чистого звуку і перевантаження. Є кнопка байпассу (effect), який є активним. Директ-бокс працює навіть при вимкненому преампі. Пристрій має два виходи - output (на роз'ємі TRS) і direct output (XLR).

M80 отримує живлення або від 9-вольтової батарейки типу «Крона», або від зовнішнього джерела живлення.

ЗВУЧАННЯ

Пристрій має трьохсмуговий еквалайзер, який регулює високі, середні і низькі частоти, який є загальним на обидва канали. Коли прилад працює на частому каналі, натисканням кнопки color можна включити оптимізовані під бас-гітару настройки еквалайзера (ну, принаймні, так стверджують виробники). Варто сказати, що звучання недорогих бас-гітар цей режим не тільки не поліпшить, а й зіпсує за рахунок появи в ньому неприродних низьких частот.

А ось неспотворене звучання бас-гітари через преамп досить непогане. Гнучкий еквалайзер дозволяє домагатися від м'якого і співучого звучання до яскравого, придатного для якісного слепового звуковидобування. У мікс такий звук лягає дуже добре, не залежно від того, це концерт або запис. Звук чистого каналу такої ж, як у звичайній бас-гітари, але не має індивідуальних особливостей. Крім того чистий канал має окремий регулятор гучності (Volume).

Що стосується каналу distortion, то він не відрізняється особливим різноманіттям. Наприклад, синтезаторного звучання бас-гітари не вийде, скільки не налаштовуй звук, характерне брязкання все одно буде присутнє в тій чи іншій мірі. Тембр перевантаження найкраще підійде для використання у важкій музиці типу важкої альтернативи, дез-металу, індастріалу і т.д. Регулятором blend можна змінювати співвідношення чистого і переобтяженого звуку. Цей прийом досить поширений в обробці бас-гітари, він завдяки йому можна підібрати потрібний баланс між читаністю, щільним низом і ступенем перевантаження.

Ступенем перевантаження можна керувати за допомогою ручки gain. Перевантажений канал, як і чистий, має ручку Volume, яка управляє гучністю.
Крім того канал перевантаження оснащений вбудованим шумоподавлювачем (noise-gate), який при бажанні можна відключити. Рівень спрацьовування шумоподавлювача можна регулювати ручкою trigger, який працює досить акуратно, але все ж помітно.

ВИСНОВОК

Використовуючи M80, потрібно врахувати, що бас-гітари різних цінових категорій матимуть різне звучання. Цей пристрій має властивість чесно передавати як гідності, так і недоліки інструментів.
Для порівняння або в якості альтернативи можна розглянути Pro Co Juggernaut Bass і Hartke Bass Attack.

Перевагами цього девайса є:
- наявність двох каналів;
- зручність в роботі, так як його можна використовувати і в концертній діяльності, і в умовах домашньої студії;
- непогане звучання.

До недоліків можна віднести:
- загальний для обох каналів еквалайзер;
- відносно невисока надійність.

 

 

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua