пн-пт 10-19 RU | UA (097) 211-97-60, (066) 707-18-90
Сміливо набирайте - безкоштовно, з усіх операторів!
КОРЗИНА
ВАШ КОШИК
Товарів: 0
Сума: 0
Оформити замовлення
Перемога за нами!
Все буде Україна!

Що впливає на звучання електрогітари

Що впливає на звучання електрогітари

Часто, порівнюючи звучання своєї електрогітари зі звучанням своїх улюблених виконавців і не будучи ним задоволеними, багато музикантів приймають рішення поміняти щось у своєму інструменті або придбати, щоб наблизиться до бажаного звучання. Саме з цієї причини багато початківці музиканти намагаються купити електрогітару і обладнання таке ж, як використовують їх улюблені виконавці. Але після покупки навіть дуже дорогих інструментів з'являється питання: чому моя гітара не звучить так само, як у того чи іншого гітариста?

Є кілька моментів, які мають великий вплив на звучання електрогітари. До них можна віднести:

  • виконавець
  • електрогітара
  • звуковідтворююча система
  • акустика і звуковий супровід

У більшості випадків кожна з цих складових має різне значення в підсумковому звучанні. Саме тому головне завдання - правильно виявити і позбутися від самого проблемного моменту.

Виконавець

Музиканти, які щойно почали свій творчий шлях, часто думають, що звучання електрогітари залежить тільки від параметрів і можливостей самого інструменту і звуковідтворювальної системи. Ось тому вони намагаються придбати дорожчу електрогітару, дорожчі педалі, процесори і комбіки. Але дуже часто причиною поганого звучання гітари є не інструмент, а сам виконавець, який ще не навчився правильно витягувати звук. Перевірити це дуже просто. Для цього виконавцю потрібно зіграти фразу спочатку на своєму інструменті, а потім на професійній дорогої моделі того ж типу. Якщо в звучанні дорогої і більш дешевої гітари не буде принципових відмінностей, значить виконавець має слабкий навик звуковидобування. В цьому випадку ніякі доопрацювання і поліпшення інструменту не допоможуть якісно поліпшити звучання.

Саме поняття звуковидобування має на увазі техніку гри на електрогітарі, яка включає в себе постановку і рух кистей, спосіб утримування медіатора пальцями правої руки, глушіння руками струн, кут торкання медіатором струн, глибину опускання медіатора щодо поверхні струн, положення точки дотику медіатора і струн і багато іншого . Природно, що початківець гітарист просто не в змозі за всім цим устежити.

Якщо Ви не задоволені звучанням своєї гітари, не поспішайте давати оголошення про її продаж. Попросіть досвідченого гітариста, будь то Ваш викладач або просто знайомий, зіграти на Вашому інструменті. У багатьох випадках після того, як інструмент в знаючих руках покаже всі свої можливості і весь свій звуковий потенціал, питання про покупку нової електрогітари або іншого обладнання, заміну датчиків відпаде сам по собі. Адже проблема не в інструменті або обладнанні, а в тому, що Ви ще не розвинули в собі навик хорошого звуковидобування.

Електрогітара

Є кілька аспектів, які найбільше впливають на звучання електрогітари. Перший - це дерево, або матеріал, з якого виконаний корпус і гриф інструмента. Другим аспектом є метал - струни і конструктивні елементи, такі як механіка бриджу і кілків, поріжки і інше. Третій - електроніка, до якої відносяться звукознімачі і тембр-блок.

Замислюватися про доопрацювання електрогітари, тобто заміні звукознімачів, струн для поліпшення звучання, можна лише в тому випадку, якщо Вам не подобається, як вона звучить навіть в руках вправного гітариста на хорошій апаратурі. Але насправді музикант з хорошою технікою звуковидобування може видати багато навіть на дуже посередній гітарі. Але все ж часто бувають ситуації, коли проблема знаходиться в самій електрогітарі або в її неправильному виборі, тобто гітарист воліє теплого блюзового звучання, а грає на інструменті для гри в важких стилях, або музикант хоче яскравого чистого звуку, а грає на хамбакерах.

Отже, що ж можна зробити для поліпшення звучання електрогітари? Зміну дерева ми відразу відкинемо, адже практичніше придбати нову електрогітару. Тому залишається тільки змінити струни або електроніку. Зміна струн може помітно поліпшити звучання на якийсь період. З цієї причини це перше, що можна зробити, тим більше, що це не вимагає великих фінансових вливань. Зміна звукознімачів або заміна електроніки з пасивної на активну не завжди дозволяють поліпшити звучання, якщо гітара початково не звучить. Спочатку потрібно знайти відповідь на питання: чи можна принципово поліпшити звучання електрогітари? Є багато недорогих гітар, проблемою яких є тьмяне і нерозбірливе звучання, відсутність верху, а середина і низи нечитальні.

Визначити потенціал і можливості електрогітари можна, відключивши від неї шнур і порівнявши з іншими моделями теж в відключеному стані. Гітару, звук якої ледве чутний навіть на нових струнах, навряд чи можна поліпшити, так як дерево не працює на звук. Переконавшись, що в відключеному стані електрогітара має досить дзвінкий звук, підключіть її безпосередньо без використання педалей і процесорів до гарної звуковідтворювальної системі і послухайте її чистий звук, коли регулятор тембру на системі і гітарі знаходиться в нейтральному положенні. Наступний крок - спробуйте домогтися самого яскравого звучання на високих частотах за допомогою перемикачів звукознімачів і регуляторів тембру. Є цілий ряд електрогітар, від яких просто неможливо домогтися яскравого верху, не дивлячись на велику кількість позицій перемикача звукознімачів і велика кількість ручок тембру. Якщо на чистому звуці високі частоти не звучать, то вони не з'являться і на обробленому звуці. Якщо ж на чистому звуці гітара звучить дуже непогано, то в разі зміни звукознімачів і / або покупці більше якісних елементів звуковідтворювальної лінії звучання інструменту може істотно змінитися.

Звуковідтворююча система

У поняття звуковідтворювальної системи входить все, що підключається після електрогітари, тобто обладнання від педалей ефектів до акустичної системи.

Припустимо, що сама гітара і звуковидобування Вас в принципі влаштовують, але все ж хочеться ще поліпшити звучання. Так як електрогітара видає не акустичний звук, а електричний сигнал, то звуковідтворююча система може відчутно вплинути на результуючий звук. Отже з цього можна поліпшити якість звучання і змінити забарвлення і характер звучання.

Якість звучання

Сигнал від електрогітари  може бути змінений, проходячи через різні обробки і ефекти. Тому потрібно визначиться з тим, потрібно працювати над поліпшенням звучання в чистому або обробленому звуці. Часто об'єктом невдоволення стає перевантажений звук. Скаржаться, що він пісочить, недостатньо щільно і насичено звучить, швидко згасає, переривається, має слабку середину, баси бубонять, немає верхів, фонить, щось свистить тощо. Все це свідчить про те, що проблема полягає в поганій якості обробки звуку. Щоб поліпшити якість звучання найкраще використовувати пристрої, вартість яких перевищує середню, що дозволяє забезпечити прийнятну якість звуку. Адже всім відома тенденція, що чим якісніше звук, тим дорожче пристрій.

Характер звучання

Тим, хто віддає перевагу яскраво виражене, жорстке і характерне звучання електрогітари, навряд чи припаде до смаку м'яке і згладжені цифрове звучання процесора. В цьому випадку краще підключити електрогітару до хорошого комбіка. Для тих же, хто віддає перевагу синтезованим звукам, більше підійде гітарний процесор або педаль ефекту, підключені в лінію.

Якщо ж починаючому гітаристу важко визначитися з власними уподобаннями, більш практичним придбанням стане гітарний моделюючий процесор, ніж покупка комбіка або педалі ефекту, так як за допомогою першого можна буде зрозуміти основу різного звучання. Хоч цифровий перевантаження звучить набагато м'якше і не так цікаво особливо в порівнянні з аналоговим перевантаженням, але що стосується ефектів на чистому звуці, то тут гітарні процесори середнього цінового діапазону пішли набагато далі аналогових пристроїв.

Акустика і звуковий супровід

Раніше було сказано, що в лінію електрогітара звучить дещо м'якше порівняно зі звучанням в комбік. Але багато гітаристів грають через комбік будинку, не рахуючи його звучання різким, тому що їм подобається виділене, різке, щільне звучання електрогітари. Іншим же музикантам навпаки подобається більш м'яке звучання електрогітари в загальному міксті, де акцент робиться на самому звучанні гітари, а на її звучанні в супроводі інших інструментів. Якщо в якості акомпанементу використовується синтезатор, то живе звучання електрогітари буде вибиватися з цифрового звучання супроводу. Тут було б логічніше підключити електрогітару в лінію і використовувати гітарний процесор ефектів для отримання більш гармонує звучання.

Підсумувавши все, можна зробити висновок, що на звучання електрогітари впливають багато факторів. І якщо Ви хочете помітно поліпшити звучання, варто купити дорожче обладнання та приладдя, але не у всіх випадках.

Автор:
Опубликовано: HitOnline.ua